Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

Volba vhodné plastové jímky ať už na dešťovku nebo na splašky je technicky složité, ale důležité rozhodnutí, které má rozhodující vliv na budoucí radosti nebo starosti.

Složitost rozhodnutí vyplývá ze spousty parametrů, které je třeba vzít v úvahu. A spoustu vlivů nelze jednoduše domyslet. Většinou se pak soustředíme jen na cenu a tvrzení dodavatele.


Ale zjednodušme si to. Kamenem úrazu je spodní voda. Drtivá většina nabídky na trhu jsou jímky k instalaci „do suchého prostředí“ (to je do terénu bez výskytu spodní vody, tvořeného dobře propustnou zeminou, kterou proteče veškerá dešťová voda bez hromadění) – ty dodává každý. K výskytu spodní nebo dešťové vody Vám pak zpravidla poradí OBETONOVÁNÍ celé jímky nebo DVOUPLÁŠŤOVOU jímku s betonovou výplní pláště.

Nebereme-li v úvahu dodatečné náklady, které významně navýší celou investici, jsou zde skryté nejméně dvě záludné nástrahy

Za prvé – beton neřeší spodní vody komplexně, jen snižuje namáhání jímky zvodnělou, tedy pohyblivou zeminou, a pokud jímka není dostatečně dimenzovaná, dojde k jejímu zborcení i přes obetonování jen vlivem průsaku vody z okolního terénu; není tedy férové tvrdit, že jímka navržená do suchého prostředí je po obetonování vhodná i do terénu s výskytem vody, byť krátkodobého.

Za druhé – „obetonováním“ vzniká NOVÝ PRODUKT z hlediska technického i legislativního, kde plastová jímka je jen součástí tohoto nového produktu a ZÁRUKY za nový produkt nesete VY, pokud jste obetonování provedli svépomocí, nebo BAGRISTA či STAVEBNÍ FIRMA, který instalaci a obetonování provedl. Domoci se pak nápravy nebo náhrady případných škod u výrobce jímky je pak velmi složité, ne-li nemožné. Podle našich zkušeností je nesmírně obtížné prokazovat, zda škoda byla způsobena nevhodnou konstrukcí jímky, nedodržením stavebních podmínek výrobce nebo nevhodným prováděním instalace a betonáže. 

Alternativou pro náročné prostředí může být také pořízení monolitické betonové jímky. To však nezapadá do tématiky plastových jímek a posouzení výhod a nevýhod takového řešení necháváme na investorovi.

Pokud nechcete obetonovávat běžnou plastovou jímku s nejistým výsledkem nebo koupit celobetonový monolit, máme pro Vás řešení. Na základě dlouholetých zkušeností s výrobou a instalací desítek tisíc plastových jímek jsme pro naše zákazníky vyvinuli novou řadu plastových jímek EXTREME line v podobě robustní plastové jímky, řešené technologií STEELPLAST®, což je unikátní a ucelený koncept společnosti SINEKO.

Ještě lepší řešení pro jistotu výsledku a Vaše pohodlné užívání je naše dodávka NA KLÍČ.


Pro úplnost je třeba dodat, že problematika vody v terénu vůbec není okrajová. Podle našich dlouholetých zkušeností s výrobou a instalací plastových jímek víme, že více než 80% obydlených lokalit v České republice vykazuje trvalou nebo alespoň přechodně zvýšenou hladinu spodní vody nebo je složena z vodonepropustných zemin, které způsobují přechodné nahromadění dešťových vod, schopných způsobit zborcení nebo vyplavení nevhodně zvolené jímky.

Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.