Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

Dotace DEŠŤOVKA

Nenechávejte peníze odtéct okapem

Ministerstvo životního prostředí nabízí dotaci pro ohleduplnější hospodaření s vodou. Vztahuje se nejen na nákup samotného zařízení, ale i instalaci, zemní práce a případné úpravy rozvodů. Jak na ni dosáhnete? To nechte na nás.

Klima se mění. Sud pod okap už nestačí

Celá dotační iniciativa vychází z dat o úhrnu srážek a předpovědí toho, jak bude v následujících letech stále těžší pokrýt spotřebu vody v suchém období. Celkový úhrn srážek totiž sice zůstává vesměs stejný, je však rozdělen do období intenzivních dešťů a sucha. To znamená, že jestli jako lidé chceme na této planetě vydržet, musíme se přizpůsobit. A proto jsou tu nádrže na dešťovou vodu, které jsou chytrou investicí do budoucna. Voda totiž s největší pravděpodobností přibývat nebude, a provizorní řešení suchá období nepokryjí.

Jaké vlastně jsou podmínky pro získání dotace DEŠŤOVKA?

Podmínky dotace se odvíjí od toho, jakým způsobem budete dešťovou vodu následně využívat. Ministerstvo celou dotaci rozdělilo do tří kategorií s různorodými podmínkami. Abyste přesně věděli, jak při dotaci postupovat, bedlivě jsme pro vás pročetli kompletní dokumentaci a převedli ji do přehlednější formy.

Dešťovou vodu chci užívat pouze k venkovním účelům

Pokud chcete vaši zahradu udržovat s maximálním ohledem na přírodu, týká se Vás skupina dotací pod názvem - Akumulace dešťové vody pro zálivku zahrady. Lze ji čerpat i na nejdostupnější systémy jako je náše nádrž NAUTILUS® s čerpacím systémem GARDENA.

Výše dotace

Dešťovou vodu pak můžete využít třeba na mytí auta, doplňování vody v bazénu nebo zalévání zahrady.

 • dotace až 20 000 Kč + 3 500 Kč za každý m3 pro vypočtený minimální objem nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů
 • celková max. výše dotace 55 000 Kč
 • max. fixní dotace 20 000 Kč
 • max. dotace na zpracování projektu 5 000 Kč
Chci vědět více
Schéma akumulace dešťové vody pro zálivku

Dešťovou vodu chci používat k venkovním účelům a na splachování WC

Pokud se poohlížíte po dotaci, která vám usnadní nejen ekologickou údržbu zahrady, ale také třeba splachování WC, ministerstvo si pro vás připravilo další skupinu dotací pod názvem - Akumulace dešťové vody pro splachování WC a zálivku zahrady. V tomto případě opět doporučujeme zvolit spolehlivý systém nádrže na dešťovou vodu NAUTILUS® vybavenou čerpacím systémem GARDENA, který vám napojíme i pro potřeby splachování.

Výše dotace

 • dotace až 30 000 Kč + 3 500 Kč za každý m3 pro vypočtený minimální objem nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů
 • celková max. výše dotace 65 000 Kč
 • max. fixní dotace 30 000 Kč
 • max. dotace na zpracování projektu 5 000 Kč
Chci vědět více
Schéma akumulace dešťové vody pro splachování WC a zálivku zahrady

Chci používat přečištěné odpadní vody s možným využitím dešťové vody k venkovním účelům a na splachování WC

Systém je vhodný pro majitele domů se zahradou, kteří chtějí ušetřit za pitnou vodu tím, že využijí srážkovou vodu a navíc i recyklovanou šedou vodu pro splachování a zalévání zahrady.

Systém je rozdělen na dvě aktivity:

 • bez využití srážkových vod
 • kombinace přečištěné odpadní vody a využití srážkových vod

Dotace je zaměřena zejména na žadatele, kteří se chystají stavět nebo rekonstruovat a mohou si tak v průběhu řešení projektu či výstavby nachystat vše potřebné.

Výše dotace

1. Systémy pro využití přečištěné odpadní vody bez využití srážkových vod

 • dotace až 45 000 Kč + 3 500 Kč za každý instalovaný m3 pro vypočtený minimální objem nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů
 • celková max. výše dotace 105 000 Kč
 • max. fixní dotace 45 000 Kč
 • max. dotace na zpracování projektu 10 000 Kč

2. Systémy pro využití přečištěné odpadní vody kombinované se systémem pro využití srážkových vod

 • dotace až 60 000 Kč + 3 500 Kč za každý instalovaný m3 pro vypočtený minimální objem nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů
 • celková max. výše dotace 105 000 Kč
 • max. fixní dotace 60 000 Kč
 • max. dotace na zpracování projektu 10 000 Kč
Chci vědět více
Schéma recyklace šedé vody
Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.

Naše webové stránky a řídicí panely používají soubory cookie. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Zjistěte více zde.