Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

FAQ – nejčastější dotazy

Aktivní ČOV

Tyto ČOV najdete v naší nabídce „domácí čističky odpadních vod“. Jsou to typické aerační/provzdušňované ČOV, jejíchž srdcem je dmychadlo dodávající kyslík do procesu čištění. K jejich provozu je potřeba elektrická energie (vyznačují se nízkou spotřebou) a jsou vhodné spíše pro RD či chaty s trvalým, pravidelným celoročním provozem. Nicméně i tyto aktivní ČV dodáváme také ve vyšší řadě (Optima a Comfort) a jsou vhodné pro rekreační objekty (chaty, chalupy s přerušovaným provozem.

Jejich instalace zabere menší zástavbový prostor na pozemku než pasivní ČOV (septik se zemním filtrem). Nabídku našich čistíren Bio Cleaner naleznete zde.

Kdy potřebuji schránku na dmychadlo?

To záleží jen na Vás. Dmychadlo můžete umístit v technické místnosti nemovitosti (garáž, kotelna, dílna, atd.) nebo jej můžete umístit přímo u ČOV do schránky na dmychadlo pokud máte vzdálenost ČOV od technické místnosti delší než 10m.

Je dmychadlo v ceně ČOV?

Ano je, dmychadlo je součástí ČOV.

Můžu vyčištěnou vodu z ČOV jímat do nádrže a potom ji používat na zalévání zahrady?

Ano. Přečištěnou vodu z ČOV můžete odvádět do nádrže na vodu a v sezóně ji využívat na zavlažování trávníků a okrasné části zahrady.

Je poklop (zastropení) v ceně ČOV?

Není. Zastropení ČOV patří mezi volitelné příslušenství. Dáváme tak našim zákazníkům možnost volby, zda chtějí naše typové zastropení ČOV, nebo se rozhodnou pro jinou alternativu poklopu, která bude zapadat přesně do jejich stylu.

Musím si k ČOV pořídit také dávkovač síranu?

Tohle už v naši režii není. Tuto povinnost Vám stanovuje Váš místně příslušný Vodoprávní úřad v rámci povolovacího procesu a tuto informaci rovněž naleznete ve své projektové dokumentaci k čistírně. Dávkovač síranu si tedy musíte pořídit, pokud je uveden v projektu nebo tak stanoví Vodoprávní úřad ve svých podmínkách pro povolení stavby ČOV.

Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.