Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

FAQ – nejčastější dotazy

Pasivní ČOV

Pasivní ČOV jsou známé jako klasická sestava septiku a zemního filtru. Tato sestava funguje velice jednoduše, bezúdržbově a spolehlivě. Nemusí se tak často vyvážet a v kombinaci septiku se zemním filtrem a dalším příslušenstvím se z něj může stát plnohodnotná pasivní čistička odpadních vod. Navíc nepotřebuje žádnou energii a nevadí ji přerušovaný provoz. Proto se septiky se zemním filtrem skvěle hodí na chatu či chalupu nebo třeba k malému penzionu, kde se neustále mění počet obyvatel. Oproti aktivní ČOV vyžaduje sestava septiku a zemního filtru větší zástavbový prostor na pozemku.

Co je to septik?

Je to průtočná plastová 3 komorová nádrž. Díky vícekomorovému způsobu zachytávání odpadních vod a jejich následnému přirozenému biologickému procesu funguje velice jednoduše a bezúdržbově. Oproti žumpě se nemusí tak často vyvážet a v kombinaci se zemním filtrem se z něj může stát plnohodnotná pasivní čistička odpadních vod. 

Navíc nepotřebuje žádnou energii a nevadí mu přerušovaný provoz. Proto se septiky skvěle hodí na chatu nebo chalupu nebo třeba k malému penzionu, kde se neustále mění počet obyvatel. 

Naše tříkomorové septiky jsou navíc samonosné, takže je při instalaci nemusíte obetonovávat a ušetříte tak čas a peníze. Aby septik splňoval kritéria pro stavební povolení, musí být doplněn zemním filtrem.

Co je to zemní filtr?

Je to zařízení, které funguje na principu průtoku odpadní vody ze septiku štěrkopískovou filtrační náplní, která zachytí nečistoty a dočistí odpadní vody na požadovanou úroveň.  Slouží jako druhý stupeň dočištění za septik nebo čističku odpadních vod. Zemní pískový filtr skvěle poslouží všude tam, kde jste se rozhodli čištění odpadních vod řešit pomocí septiku. 

Kombinací zemního filtru a samonosného tříkomorového septiku z naší nabídky dosáhne tato technologie čištění odpadních vod účinnosti až 95 %, což vyhovuje většině legislativních požadavků.

Toto mechanické čištění odpadních vod je díky nenáročnému provozu s minimálními nároky na obsluhu a nulovými provozními náklady výborným řešením

Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.