Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

FAQ – nejčastější dotazy

Vyřídíte mi stavební povolení?

Ano i toto pro Vás rádi uděláme. Vyřízení stavebního povolení u nás obnáší analýzu záměru, získání souhlasů se záměrem stavby, vypracování projektu a posudku, získání koordinovaného stanoviska, získání rozhodnutí o povolení stavby.

K jakému produktu mi vyřídíte stavební povolení?

Stavební povolení vyřizujeme k čistírně odpadních vod a septiku se zemním filtrem. Pokud po Vás úřad požaduje ohlášku k nádrži na vodu či žumpě, toto umíte také.

Potřebuji povolení k ČOV a septiku se zemním filtrem?

Ano, potřebujete. Domovní ČOV a septiky jsou dle platné legislativy definovány jako vodní díla a podléhají stavebnímu řízení, tudíž potřebujete vyřídit povolení stavby ČOV.

Povolí mi úřad ČOV?

Doporučujeme Vám kontaktovat příslušný stavební úřad, který Vám podá potřebné informace, zda ve Vaší lokalitě ČOV povoluje či ne. V případě, že se nechcete o nic starat, můžete u nás objednat službu „vyřízení stavebního povolení“ a papírování nechat na nás.

Potřebuji hydrogeologický posudek k ČOV?

Nepotřebujete v případě, že vyčištěná voda odtéká do vodního toku nebo vhodné kanalizace. Pokud potřebujete vodu z ČOV zasakovat nebo ji používat na zálivku, pak je hydrogeologický posudek nutný. V případě, že nemáte svého hydrogeologa, můžete si u nás s objednávkou ČOV objednat i hydrogeologický posudek.

Jak dlouho u Vás trvá vyřízení stavebního povolení na ČOV?

Stavební povolení ČOV vyřizujeme zpravidla do 3-6 měsíců.

Jaké povolení potřebuji k jímce nebo nádrži?

Stavební zákon umožňuje stavět nádrže na vodu nebo jímky bez povolení do velikosti 50 m3 a hloubky 3 metrů. V tomto případě Vám stačí pouze ohlášení stavebnímu úřadu.

Za jakých podmínek získám DPH 12 %?

Sazba DPH 12% je určena k realizací u novostaveb rodinných domů nebo stávajích rodinných domů, pokud je objednavatelem soukroá osoba a opdlahová plocha nemovitosti nepřesahuje 350 m². 

V ostatních případech, kdy se jedná o komerční nebo rekreační objekty je sazba DPH 12%.

Pro uplatnění sazby DPH 12% je podmíkou nákup produktu včetně instalace. Na samostaně zakoupený produkt DPH 12% nelze uplatnit.

Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.