Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

FAQ – nejčastější dotazy

Jsou jímky NAUTILUS vhodné do terénu s vysokou hladinou spodní vody?

Ano, všechny výrobky řady EXTREME Line jsou díky unikátnímu systému STEELPLAST concept by SINEKO, který kombinuje pevnost nerezové oceli s dokonalou vodonepropustností prvojakostního polypropylenu, jako jediné na českém trhu vhodné k instalaci i do prostředí s vysokou hladinou spodní vody nebo do vodonepropustných zemin (jíl) bez nutnosti obetonování.

Můžu umístit do vodoměrné šachty dva vodoměry?

Ano, pro umístění dvou vodoměrů je vhodná vodoměrná šachta VS DK 2, která se pro tento případ vybavuje samosvornou průchodkou navíc.

Povolí nám vodárny vaší vodoměrnou šachtu?

Naše vodoměrné šachty jsou určeny pro individuální stavebníky stejně jako pro liniové stavby, prováděné vyššími dodavateli zejména pro obce. Bohužel každý správce má své vlastní požadavky a obecný standard neexistuje.

Šachty dodáváme v rámci celé ČR, a to přímým prodejem našim klientům, prostřednictvím internetových portálů nebo přes obchodní sítě, jako např. Gienger, PTÁČEK-velkoobchod, PCV Alfa, Prodejny VODO-TOPO, stavebniny apod. Obecně tedy často neznáme konečného provozovatele vodovodní sítě, avšak z větších akcí, kde jsme se přímo angažovali, mohu uvést některé provozovatele či investory, kteří akceptovali naše výrobky v souladu se svými požadavky a kvalitativními standardy co do bezpečnosti, statické odolnosti, obslužnosti/ergonomii, provozní spolehlivosti a předpokládané životnosti. Mezi správce, kteří akceptují naše vodoměrky, patří např.: SmVaK, OVak, VHS Turnov, VOS Jičín, Vak Jablonec, PVaK Mladá Boleslav a mnoho dalších. Doporučujeme však vždy situaci ověřit předem.

Jsou vaše jímky svařované?

Ano, všechny naše výrobky jsou vyráběné svařováním z prvojakostního polypropylenu od předních světových dodavatelů a díky unikátní technologii výroby STEELPLAST concept by SINEKO vyrábíme nejodolnější jednoplášťové jímky současnosti.

Z jakého materiálu jsou vaše výrobky vyrobeny?

Naše výrobky jsou založeny na unikátním konstrukčním systému STEELPLAST concept by SINEKO, který kombinuje vysokou pevnost nerezové oceli s dokonalou vodonepropustností prvojakostního polypropylenu a díky tomu vyrábíme nejodolnější jednoplášťové jímky současnosti, které jsou vhodné i do náročných hydrogeologických podmínek bez nutnosti obetonování.

Jaká je síla (tloušťka) plastu, ze kterého je jímka vyrobena?

Naše jímky jsou svařovány z homogenních polypropylenových desek o síle materiálu 6–15 mm dle statického namáhání konkrétních částí a v závislosti na celkovém konstrukčním řešení jímky a jejím objemu. Návrh konstrukce včetně použitých materiálů je pak ověřen nezávislým auditorem vydáním výrobkových certifikátů.

Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.