Potřebujete pomoc?
+420 605 777 727 (Po–Pá: 7.30–16.00)

FAQ – nejčastější dotazy

Jak často se musí nádrže na vodu čistit?

V tomhle máte volnou ruku. Interval pro čištění nádrže na vodu je individuální a je primárně závislý na množství nečistot, které s sebou dešťová voda přináší (listí a jiné nečistoty splavené ze střechy, prašnost v dané lokalitě). Množství nečistot můžete zásadně snížit instalací filtračních prvků do nátokové kanalizace před samotnou nádrží. Pro zachycení nečistot můžete použít filtrační šachtu z naší nabídky, která zachytí jak hrubé, tak jemné nečistoty.

Jak zabezpečit nádrž v zimním období?

Pokud se voda v nádrži nachází v nezamrzlé hloubce cca 80 cm pod úrovní terénu, tak se na zimu nádrž nemusí vyčerpat. V podzemní nádrži voda nikdy nezamrzne, neboť teplota v nádrži se udržuje na vyšší teplotě vlivem vnějšího prostředí zeminy. K zamrznutí může dojít pouze v trubkách rozvodech vody, pokud se nacházejí těsně pod terénem.

Jak se musím starat o čerpací systém Gardena v zimním období?

Pokud máte celý systém na zálivku zahrady ve spádu do nejnižšího bodu, což je nádrž, tak stačí před zimou rozpojit systém rychlospojkou v nádži a z celého systému vodu vypustit.

Pokud jej máte ve spádu do nádrže, doporučujeme vodu ze systému např. vyfoukat vzduchem z kompresoru.

Co se stane, když dojde voda v nádrži na vodu?

Nestane se nic. Vy akorát v tu chvíli nebudete mít vodu k dispozici pro zalévání zahrady. Proto doporučujeme zvolit dostatečnou velikost nádrže na vodu, abyste nemuseli spoléhat na častější déšť. Rádi Vám i v tomto případě poradíme přes telefon nebo email.

Pokud dešťovou vodou i splachujete, pak byste měli mít v technické místnosti instalovaný záložní systém automatického dopouštění do nádrže. Tento systém se při nedostatku vody v nádrži přepne do režimu, kdy dodává vodu do nádrže z řádu, tzn. pitnou vodu. Takto systém funguje do doby, než se při deštích nádrž zpětně naplní.

Jak často musím vyvážet žumpu?

Frekvence vývozu žumpy je závislá na dvou základních faktorech – na velikosti samotné žumpy a na množství odpadních vod. Množství odpadních vod je pak dáno hlavně počtem osob, přičemž se počítá, že jedna osoba vyprodukuje za den 100–120 l odpadních vod. 

Pro příklad: Pokud dům obývají 4 osoby a každá z nich vyprodukuje denně průměrně 100 l odpadních vod, tak žumpu o objemu 6 m³ naplníte už za 15 dní, kdežto žumpu o objemu 12 m³ naplníte až za 30 dní.


Můžu vyčerpat celou žumpu?

Ano můžete. Po 1 měsíci od instalace jsou již srovnány okolní zemní tlaky při sedání zeminy a žumpu lze celou vyčerpat. Pokud máte žumpu na chatě nebo chalupě, doporučujeme ji přes zimu nechat naplněnou a vyvážet až na jaře.

Rádi Vám zavoláme

Neváhejte, odešlete nám své telefonní číslo a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nebo nám napište e‑mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhejte, odešlete nám svou e‑mailovou adresu a my Vám co nejdříve napíšeme.